Ślub w stylu rustykalnym na pojezierzu kaszubsko – kociewskim

Co kryje w sobie pojęcie ślub w stylu rustykalnym? Celem wyjaśnienia, w tym poście zabieram Was na wyprawę w okolice pogranicza kaszubsko-kociewskiego. Karolina i Piotrek, których ceremonię ślubną i wesele miałam ostatnio przyjemność fotografować, mieszkają w niebywale malowniczej okolicy, w otoczeniu przepięknych jezior i zielonych lasów. Zatem można powiedzieć, że już sama charakterystyka regionu w pewien sposób narzuca styl rustykalny, co znalazło odzwierciedlenie w poszczególnych elementach wesela.

Ślub w Pogódkach

Na samym wstępie Karolina i Piotr zaprosili mnie do rodzinnego domu Panny Młodej, gdzie swoje miejsce miały przygotowania w gronie najbliższych.  Po chwilach krzątaniny, przyszedł czas na ceremonię ślubną, która odbyła się nieopodal, w barokowym kościele pw. św. Piotra i Pawła w Pogódkach, wzniesionym niegdyś przez cystersów. Ta, lekko nadszarpnięta zębem czasu, świątynia ukazuje odwiedzającym niezwykle interesujące oblicze.  Całe wyposażenie wnętrza pochodzi z drugiej połowy XVIII wieku i jest barwnym przykładem, słynącego z bogactwa detali, stylu rokokowego.

Wesele w Dworze Bajbuza

Po towarzyszeniu Młodej Parze w składaniu małżeńskiej przysięgi, udaliśmy się w kierunku położonego nieopodal myśliwskiego dworku, czyli wypełnionego trofeami i przytulnymi kącikami Dworu Bajbuza, otoczonego piękną leśną zielenią. Poza absolutnie rustykalnym wystrojem samego dworku, dodatkowo dekoracje weselnej sali powstały w podobnym swojskim stylu, z zachowaniem idei DIY (do it yourself, czyli zrób to sam). W udekorowaniu weselnego przyjęcia pomogli uzdolnieni członkowie rodziny i przyjaciele Młodej Pary, m.in. Julia z Bibelotni. O oprawę muzyczną zaś zadbał Dj Mitch, który przez całą noc niestrudzenie zagrzewał gości do zabawy.

Mam nadzieję, że zdjęcia wprowadzą Was w ten wyjątkowy dzień Karoliny i Piotra. Zapraszam i serdecznie polecam przede wszystkim tym parom, które chciałyby odejść od tradycyjnej ślubnej oprawy, ceniącym sobie naturę i swobodę.

Leave A

Comment